Taśmy LTO – kolejna generacja formatu Ultrium LTO8 dostępna

LTO8

MC STORAGE oferuje profesjonalne nośniki i taśm magnetycznych w tym taśmy LTO (LTO5, LTO6, LTO7, LTO8) stanowią dominujący udział w sprzedaży. Naszą rolę docenił także największy producent nośników danych firma FUJIFILM. Fujfilm powierzyła nam dystrybucję swoich produktów na terenie całej Polski. Jako autoryzowany dystrybutor Fuji oraz innych zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz pełną ofertę taśm i nośników optycznych. Realizujemy zamówienia zarówno na same taśmy LTO jak i z etykietami z kodem kreskowym. Uczestniczymy także w cyklicznie organizowanych konferencjach poświęconych zagadnieniom najnowszych technologii zapisu danych. Przede wszystkim wskazujemy bezpieczne i pewne na lata sposoby ich backupu i archiwizacji. W proponowanych ofertach jak również w wycenach uwzględniamy najnowsze technologie oraz produkty wchodzące na rynek. Bierzemy także pod uwagę aspekt ekonomiczny projektu i wskaźnik zwrotu z inwestycji (ROI).

Wraz z wprowadzeniem przez FUJIFILM formatu Ultrium LTO6 w technologii BaFe została w końcu określona ścieżka rozwoju taśm LTO na kolejne lata. Starsze taśmy LTO3, LTO4,  LTO5 czy LTO6 które działają w streamerach, pojedynczych napędach oraz systemach bibliotek taśmowych są zastępowane nowymi. Obecnie najbardziej popularne to LTO 7 i LTO 8. Jako rezultat takiego rozwoju w ciągu kilku lat zostaną wprowadzane na rynek kolejne generacje LTO9 i LTO10.

Dostarczamy taśmy LTO jak również starsze taśmy magnetyczne oraz pozostałe optyczne nośniki do zapisu i archiwizacji danych. Największy wybór mamy produktów FUJIFILM a także:  DELL, EDP, Exabyte, Fujitsu, HP, IBM, Imation, Maxell, Quantum, Oracle, StorageTek, Sony, Tandberg Data.