Fujifilm Object Archive

Optymalizacja obiektowej pamięci masowej za pomocą oprogramowania do archiwizacji na taśmach

Rozwiązanie Fujifilm Object Archive to oszczędny, otwarty i przyszłościowy sposób archiwizacji i zachowywania ogromnych ilości danych. Jest to odpowiedź na zapewnienie kompleksowego i zintegrowanego rozwiązania do zarządzania danymi. Klientom biznesowym szczególnie zależy na bezpiecznym i skalowalnym oprogramowaniu do zarządzania pamięcią masową. Celem jest bezproblemowe przenoszenie danych z podstawowej pamięci masowej na tańsze systemy pamięci taśmowej oparte przede wszystkim na technologii LTO-8 i LTO-9.

Oprogramowanie FUJIFILM OBJECT ARCHIVE

Oprogramowanie do archiwizacji FUJIFILM OBJECT ARCHIVE

Jak działa oprogramowanie Object Archive firmy FUJIFILM?

Object Archive monitoruje a także zarządza wybranymi obszarami lokalnego systemu plików, a następnie identyfikuje dane na podstawie atrybutów metadanych. W kolejnym kroku dane możemy przenieść je na platformę Fujifilm Object Archive. Stare pliki mogą nie tylko być aktywnie archiwizowane co oznacza, że nie znajdują się już na lokalnym dysku, ale są widoczne i dostępne dla użytkowników i aplikacji. Po zarchiwizowaniu tych treści Object Archive zapewnia bezpieczną, długoterminową kopię archiwalną na taśmie. Takie rozwiązanie nie tylko daje ciągły dostęp do danych podczas ale fizycznie izoluje od niezabezpieczonych sieci.
Interfejs programowania aplikacji S3 API daje możliwość przechowywania, pobierania, wyświetlania jak również usuwania obiektów (lub plików binarnych) w S3. Fujifilm opracowało nowy format do przechowywania obiektów o nazwie OTFormat. OTFormat oferuje efektywne zapisywanie i odczytywanie obiektów i metadanych z taśmy i na taśmę w natywnej formie. Całościowe rozwiązanie wraz z systemem bibliotek taśmowych LTO może bezproblemowo współpracować z obiektową pamięcią masową i chmurą.