Profesjonalne rozwiązania do zapisu danych i archiwizacji oraz usługi niszczenia nośników w ofercie MC STORAGE

Kilka słów o nas. Celem MC STORAGE jest oferowanie nie tylko niezawodnych ale i sprawdzonych technologicznie produktów i rozwiązań do zapisu oraz archiwizacji danych. Nasze rozwiązania indywidualnie dopasowujemy do potrzeb naszych klientów.

MC Storage jest głównym partnerem handlowym firmy FUJIFIlM. Jesteśmy autoryzowany dystrybutor taśm magnetycznych i nośników marki FUJI na polskim rynku. Firma FUJIFILM jest największym producentem taśm LTO na świecie z udziałami w produkcji: ponad 70% dla taśm LTO6 i LTO7. A w produkcji LTO-8 i LTO-9 razem we współpracy z firmą IBM stała się dominującym producentem. ja łatwo wnioskować wszystkie taśmy Ultrium LTO Fujifilm spełniają warunki wynikające z licencji konsorcjum TPC. Taśmy LTO Fuji są certyfikowane i kompatybilne ze wszystkim napędami i bibliotekami taśmowymi.

Fuji-LTO CC-LTO-4-5-6-7-8-9

Oferta taśm LTO Ultrium Fujifilm

W naszej ofercie znajdziecie produkty takich firm jak: DELL, EDP, FUJIFILM, Fujitsu, Garner, HPE, HSM, IBM, Imation, Kroll Ontrack, Lampertz, Maxell, Quantum, Rittal, ORGAMI, SISTEC, Oracle/StorageTek, Sony, Tandberg Data, Tri-Optic, Verity Systems:

  • Taśmy LTO1, LTO2, LTO3, LTO4, LTO5, LTO6, LTO7, LTO7 typ M, LTO8, LTO9.
  • Taśmy IBM 3592, T10000 T2 Oracle oraz pozostałe nośniki, dyski a także karty pamięci do zapisu danych.
  • Produkty i rozwiązania do oznakowania, transportowania i składowania taśm magnetycznych, dysków twardych, dysków SSD i innych nośników.
  • Urządzenia do kasowania danych dysków jak również z taśm dzięki silnemu impulsowi pola magnetycznego – demagnetyzery.
  • Niszczarki dokumentów, niszczarki biurowe do płyt CD/DVD, dyskietek, kart kredytowych oraz nośników USB.
  • Profesjonalne niszczarki HSM do mechanicznego niszczenia dysków, taśm, telefonów a także innych nośników, HDS-150, HDS-230.

MC STORAGE świadczy również profesjonalne usługi w zakresie kasowania i usuwania danych z nośników magnetycznych i dysków twardych. Nasze usługi polegają w pierwszym etapie na demagnetyzacji nośników za pomocą demagnetyzera. Następnie mechanicznie niszczymy dyski twarde, SSD oraz taśmy zgodnie z normą DIN. Kolejny etap to utylizacja nośników oraz innego sprzętu komputerowego zgodnie z wytycznymi systemu BDO. Nie tylko demagnetyzację ale także mechaniczne niszczenie nośników wykonujemy także w lokalizacji u Klienta.