Profesjonalne rozwiązania do zapisu danych i archiwizacji oraz usługi niszczenia nośników w ofercie MC STORAGE

Kilka słów o nas. Celem MC STORAGE jest oferowania niezawodnych jak również sprawdzonych technologicznie produktów i rozwiązań do zapisu i archiwizacji danych. Nasze rozwiązania indywidualnie dopasowujemy do potrzeb naszych klientów.

MC Storage jest głównym partnerem handlowym firmy FUJIFIlM. Jesteśmy autoryzowany dystrybutor taśm magnetycznych i nośników marki FUJI na polskim rynku. Firma FUJIFILM jest największym producentem taśm LTO na świecie z udziałami w produkcji: ponad 70% dla taśm LTO6 i LTO7. A w produkcji LTO8 i LTO9 razem we współpracy z IBM jest dominującym producentem. Co najistotniejsze taśmy LTO Ultrium Fujifilm spełniają wszystkie warunki wynikające z licencji konsorcjum TPC. Taśmy LTO Fuji są certyfikowane i kompatybilne ze wszystkim napędami i bibliotekami taśmowymi.

Fuji-LTO CC-LTO-4-5-6-7-8-9

Oferta taśm LTO Ultrium Fujifilm

W naszej ofercie znajdziecie produkty takich firm jak: DELL, EDP, Exabyte, FUJIFILM, Fujitsu, Garner, HP, HSM, IBM, Imation, Kroll Ontrack, Blancco, Lampertz, Maxell, Quantum, Rittal, ORGAMI, SISTEC, Oracle/StorageTek, Sony, Tandberg Data, Tri-Optic, Verity Systems:

  • Taśmy LTO1, LTO2, LTO3, LTO4, LTO5, LTO6, LTO7, LTO7 typ M, LTO8, LTO9.
  • Taśmy IBM 3592, T10000 T2 Oracle oraz pozostałe nośniki, dyski oraz karty pamięci do zapisu danych.
  • Produkty i rozwiązania do oznakowania, transportowania i składowania taśm magnetycznych, dysków twardych, dysków SSD i innych nośników.
  • Urządzenia do kasowania danych z taśm i dysków dzięki silnemu impulsowi pola magnetycznego – demagnetyzery.
  • Niszczarki dokumentów, niszczarki biurowe do płyt CD/DVD, dyskietek, kart kredytowych, nośników USB.
  • Profesjonalne niszczarki HSM do mechanicznego niszczenia dysków, taśm, telefonów a także innych nośników, HDS-150, HDS-230.

MC STORAGE świadczy również profesjonalne usługi w zakresie kasowania i usuwania danych z nośników magnetycznych i dysków twardych. Nasze usługi polegają w pierwszym etapie na demagnetyzacji nośników za pomocą demagnetyzera. Następnie mechanicznie niszczymy dyski twarde, SSD oraz taśmy magnetycznych. Kolejny etap to utylizacja nośników oraz innego sprzętu komputerowego czy informatycznego. Nie tylko demagnetyzacje ale także mechaniczne niszczenie nośników wykonujemy w lokalizacji u Klienta.