Fujifilm Ultrium LTO-9 18/45 TB BaFe

Fujifilm Ultrium LTO-9 18/45 TB BaFe produkuje i wprowadzana na rynek najnowszą taśmę na dane.

Taśma magnetyczna jest już od kilkunastu lat uznawana za idealny nośnik pamięci do archiwizacji danych w przystępnej cenie. Już taśmy Ultrium LTO-7 i LTO-8 udowodniły bezpieczeństwo i niezawodność za rozsądną cenę. Fujifilm Ultrium LTO-9 o pojemności 18/45 TB jeszcze bardziej pokazuje przewagę technologii taśmowych. Jak widać na każdym kroku ilość danych na całym świecie rośnie wykładniczo. Wprowadzenie w ostatnich latach sieci 5G, wideo w wysokiej rozdzielczości, Internetu rzeczy (IoT), sztucznej inteligencji (AI) i innych powoduje gwałtowny przyrost informacji. Szacuje się, że nawet 80% zgromadzonych danych rzadko używanych można szybko i efektywnie przenieść do warstwy pamięci taśmowej.
Ponadto taśmy Fuji LTO-9 czy LTO-8 mają znacznie mniejszy wpływ na środowisko. Taśmy nie wymagają ciągłego włączania podczas pracy, co zmniejsza emisję CO2. Urządzenia do przechowywania danych na taśmach znacząco zmniejszają zużycie energii a co za tym idzie emisje CO2 nawet o 95% w porównaniu z dyskami twardymi (HDD).

Fujifilm Ultrium LTO-9 RW i LTO-9 WORM

Taśmy Ultrium LTO-9 RW i LTO-9 WORM Fujifilm

Charakterystyka taśm Fujifilm LTO-9 .

Taśmy Ultrium LTO-9 18.0/45.0 TB RW czy WORM LTO-9 zapewniają również szybki transfer danych, sięgający nawet 1000 MB/s. (natywnie 400 MB/s). Firmy Fujifilm wykorzystuje zastrzeżoną technologię i produkuje nowe kasety LTO zgodnie ze standardami dziewiątej generacji Ultrium. Analogicznie do LTO-7 i LTO-8  Fuji wyznacza nowy standard tworzenia kopii zapasowych oraz archiwizacji danych na taśmie magnetycznej. Fujifilm wychodzi naprzeciw ciągle rosnącym na świecie wymaganiom w zakresie przechowywania danych oraz cyberbezpieczeństwa. A także co aktualnie jest ogromnie istotne, ograniczenia wpływ na klimat. Taśmy możemy przechowywać w trybie offline i poza siecią co znacząco minimalizuje ryzyko narażenia danych na cyberataki. Dla dużych centrów danych, instytutów badawczych, firm mediowych gdzie bezpieczeństwo i długoterminowe przechowywanie dużych jest najważniejsze. Tam taśmy są i będą preferowanym wyborem jak również pod względem ograniczenia kosztów.