Niszczarki dysków HDD, dysków SSD, telefonów, taśm LTO i innych nośników danych

Codziennie tworzymy i zapisujemy niezliczone ilości danych i informacji na komputerach i pozostałych urządzeniach mobilnych. Dane zapełniają przede wszystkim dyski twarde, dyski SSD, pamięci USB, taśmy magnetyczne ale także jeszcze płyty CD, DVD i Blu-ray czy inne nośniki danych. Przychodzi jednak czas kiedy nośniki przestają być potrzebne. Niestety dość często pozbywamy się ich bez większej uwagi. Część z nas teoretycznie stara się usuwać dane. Jednym ze sposobów jest programowe kasowanie danych ale praktycznie wiemy, że nie zawsze jest to skuteczny sposób. Niezwykle istotny jest zatem nie tylko wybór sprzętu najlepiej niszczarki dysków ale także metody niszczenia danych. Konieczne jest uwzględnienie także przepisów RODO regulujących proces bezpiecznego niszczenia dokumentów i nośników informacji.

Najskuteczniejszym sposobem usunięcia danych jest fizyczne zniszczenie, zmielenie dysków twardych, taśm LTO i innych nośników pamięci za pomocą specjalistycznych niszczarek. Najbardziej polecanymi a także efektywnymi urządzeniem do takiego niszczenia są niszczarki dysków twardych firmy HSM StoreEx HDS150 i HDS230. Całkowite mechaniczne zniszczenie na ścinki uniemożliwia odzyskanie jakichkolwiek danych.
Niszczarki dysków spełniają wymagania normy DIN 66399, która klasyfikuje a także dokładnie określa stopnie bezpieczeństwa, sposób i wielkość ścinków niszczonych dysków twardych i innych nośników. Przepisy nowej normy zastępują wcześniejszą normę DIN 32757.
Wszystkie niszczarki sprzedajemy w konkurencyjnych cenach a firma HSM zapewnia profesjonalny serwis.

Niszczarka dysków HDS 230

Niszczarki dysków twardych HSM StoreEx HDS 230

Niszczarki HSM StoreEx HDS230 (wcześniej Powerline) służą do wysokowydajnego mechanicznego niszczenia cyfrowych, elektronicznych i magnetycznych nośników danych do postaci małych ścinek. Właśnie taki sposób niszczenia powoduje, że odzyskanie danych jest niemożliwe.
Nasze ceny takich urządzeń są konkurencyjne. Proponowane wyceny obejmują także doradztwo związane w tworzeniem polityk bezpieczeństwa. W zależności od zapotrzebowania oferujemy niszczarki dysków w dwu wersjach:

 • 1778114 – HDS230 w wersji z pojedynczym systemem cięcia niszczy w zależności od rodzaju niszczonego materiału w stopniach tajności wg. normy DIN 66399: O-1 / T-2 / E-2 / H-4*.

*Stopień bezpieczeństwa H-4 wymaga wielokrotnego pocięcia i zdeformowania a powierzchnia ścinka maks. 2000mm2.

 • 1777114 – HDS230 w wersji z podwójnym systemem cięcia niszczy w zależności od rodzaju niszczonego materiału w stopniach tajności wg. normy DIN 66399: O-3 / T-3 / E-2 / H-5*.

*Stopień bezpieczeństwa H-5 wymaga wielokrotnego pocięcia i zdeformowania a powierzchnia ścinka maks. 320mm2.

Niszczarka dysków twardych HSM StoreEx HDS 230, cięcie 11,5×26 mm, system dwustopniowy

Specyfikacja techniczna:

Typy niszczonych nośników: dyski twarde 3½” i 2½”, dyski SSD, taśmy magnetyczne DAT, DDS, SDLT, LTO, 3490, 3590E, 3592, 9940, telefony, tablety, karty plastikowe, pamięci USB oraz typu flash;
Stopień bezpieczeństwa wg. normy DIN 66399: H-5 / E-2 / T-3 / O-3.

Rodzaj cięcia: cięcie i rozdrabnianie na ścinki w systemie dwustopniowym dzięki hartowanym stalowym wałkom tnącym.

Rozmiar ścinka: 11,5×26 mm (300 mm2).

Wydajność: 1 dysk/nośnik na cykl, do 200 szt./h.

Obsługa: bezpieczna szuflada do podawania dysku do zniszczenia, wielofunkcyjny przycisk sterujący jak również funkcja automatycznego wycofania nośnika w celu uniknięcia zacięcia materiału.

Zasilanie: 3×400 V, dwa silniki przystosowane do pracy ciągłej o mocy wspólnej  6 – 7kW.

Waga urządzenia: 1260 kg, urządzenie mobile na kółkach wraz z blokadą.

Wymiary zewnętrzne: (głęb. x szer. x wys.): 3298 x 1040 x 1696 mm.

Wyposażenie: przenośnik taśmowy odprowadzający zniszczony materiał do oddzielnego pojemnika.

Poziom głośności: (bieg jałowy): 57 dB.

Niszczarka nie tylko bezpieczna ale i wygodna w obsłudze, możliwe ciągłe podawanie materiału do niszczenia. Prosty oraz funkcjonalny panel sterujący. Co wazne konstrukcja urządzenia nie wymaga skomplikowanej konserwacji i obsługi serwisowej co przekłada się także na niskie koszty eksploatacji.

Niszczarka dysków HSM StoreEx HDS 150
Niszczarka dysków i nośników danych HSM HDS150
HSM HDS150 zniszczone dyski

Niszczarki dysków twardych HSM StoreEx HDS 150

Bądź ostrożny pozbywając się papierowych czy elektronicznych nośników danych. Coraz wieksza ilość poufnych informacji jest przechowywana na dyskach twardych, dyskach SSD, pamięciach USB, taśmach i kartach magnetycznych, płytach CD/DVD, Blu-ray a także tabletach oraz telefonach komórkowych.

Skutecznym i definitywnym rozwiązaniem jest całkowite mechaniczne zniszczenie przez mielenie i pocięcie na ścinki takich nośników!

Niszczarki dysków twardych HSM StoreEx HDS150 (wcześniej Powerline) mechanicznie niszczą dyski twarde oraz inne cyfrowe i magnetyczne nośniki danych. Cena niszczenia pojedynczej sztuki dysku czy taśmy kształtuje się bardzo korzystnie w porównaniu z innymi metodami. Proces niszczenia nie tylko jest szybki ale co najważniejsze przebiega zgodnie z procedurami ochrony danych oraz według wytycznych normy DIN 66399.

Sposób niszczenia: mielenie oraz cięcie na ścinki.
Stopień bezpieczeństwa (DIN 66399, ISO/IEC 21964): E-2 | H-3 | T-1
Rozmiar ścinka: 40 mm
Wydajność: 1 nośnik na cykl, do 200 szt./h, bezpieczna szuflada do podawania nośników do zniszczenia.
Zasilanie: 230 V.
Poziom głośności (bieg jałowy): 61 dB.
Moc silnika: 1,5 kW, mocny oraz energooszczędny napęd umożliwia pracę ciągłą przy niskim poziomie hałasu.
W konsekwencji zamknięty bezpośredni układ napędowy nie wymaga częstych przeglądów i konserwacji.

Wymiary: Głębokość 815 mm, Szerokość 1200 mm, Wysokość 1325 mm;
Waga urządzenia: 534 kg, urządzenie mobile na kółkach wraz z blokadą.

Wyposażenie: wielofunkcyjny przycisk sterowania umożliwia intuicyjną obsługę urządzenia; funkcja automatycznego wycofania nośnika pozwalająca uniknąć zacięcia materiału, wyjmowany pojemnik na odpady o pojemności 40 litrów.

W końcu niszczarka dysków HDS 150 jest wygodna i bezpieczna w obsłudze dzięki dopracowanej konstrukcji i optymalnym wymiarom zewnętrznym.
Urządzenie ze względu na wagę i mobilność może być wykorzystywane do niszczenia nośników danych nie tylko stacjonarnie ale również w wielu lokalizacjach. W końcu ogromną zaletą tej niszczarki jest możliwość podłączenia do normalnego gniazda na 230V, nie wymaga zasilania trójfazowego tak jak inne tego typu urządzenia.

Niszczarka fizyczna nośników danych MAXXeGUARD

Fizyczne niszczenie nośników danych polega na zmieleniu, pocięciu na ścinki, przetopieniu bądź chemicznym uszkodzeniu dysku twardego lub taśmy. Najskuteczniejszą i generalnie najbardziej bezpieczną metodą jest tzw. shredding czyli mielenie dysków i innych nośników w celu uzyskania jak najmniejszych skrawków. Dyski twarde i inne nośniki zniszczone w taki sposób nie będą już mogły być w żaden sposób wykorzystane.

Specyfikacja techniczna:

 • Rodzaje nośników: dyski twarde 2.5″, 3.5″, USB, CD, DVD, Blu-ray, telefony GSM
 • Szybkość działania: 4-350 dysków (3.5″) na godzinę (w zależności od rozmiaru części po niszczeniu)
 • Możliwy rozmiar ścinków po niszczeniu: 30 mm
 • Szerokość rozstawienia ostrzy: 1-70 mm (możliwość regulacji)
 • Minimalna wielkość skrawka: 30 mm2
 • Zasilanie: 220-240 VAC, 50 Hz, 12.2 A
 • Poziom hałasu: 65 dBA (w trakcie niszczenia)
 • Maksymalne ciśnienie hydrauliczne podczas niszczenia: 245 bar
 • Waga urzadzenia : 775 kg
 • Wymiary niszczarki: 160 x 65 x 140 cm
 • Bezpiecznik różnicowoprądowy 16A o czułości In 300mA
 • Gwarancja: 1 rok (z wyjątkiem ostrzy niszczących)

Cechy:

 • Pewność zniszczenia nośnika danych oraz informacji.
 • Po włożeniu dysków do magazynka, automatyczny, jednokrotny proces niszczenia, bez potrzeby kilkukrotnego mielenia.
 • Niszczarka dysków wyposażona w koła umożliwiające przemieszczanie urządzenia między lokalizacjami jak również pracy w warunkach biurowych.
 • Dotykowy ekran do sterowania urządzeniem.
 • Znak CE.
 • Dyrektywa niskonapięciowa IEC 60204-1 i IEC 60439.
 • Dyrektywa kompatybilność elektromagnetyczna 2004/108/WE
 • Aprobata UK Government Security Equipment Assessment Panel (SEAP) Secure Sanitisation Level (SSL) Impact LevelsTop Secret (IL0-6).
 • Spełnia także założenia HMG Information Assurance Standard No. 5

Niszczarka dysków IDEAL 0101 HDP

Niszczarki dysków IDEAL 0101 HDP to rozwiązanie dla firm szukających prostego sposobu na fizyczne niszczenie dysków twardych 3.5”, 2.5”, dysków SSD poprzez ich deformację i przedziurawienie. Po włożeniu nośnika do kieszeni urządzenia i naciśnięciu przycisku, mechanizm urządzenia powoduje wsuwanie się ostrego trzpienia który przebija dysk dziurawiąc go. W rezultacie dysk taki nie nadają się do ponownego użytku.

Specyfikacja techniczna:

 • Rozmiary niszczonych dysków: 3,5”, 2,5”, SSD
 • Cykl niszczenia: 15 sekund
 • Stopień niszczenia według normy DIN 66399: H-3 (zdeformowany)
 • Safety Protection System
 • System ochrony przed zablokowaniem niszczonych dysków połączony z automatycznym rewersem
 • Automatyczny stop przy zakończonej pracy
 • Sensor informujący o przepełnieniu kosza
 • Wymiary: 850 x 495 x 470 mm
 • Waga: 63 kg

Niszczarka dysków Garner PD-4

Niszczarka Garner PD-4 została zaprojektowana do fizycznego niszczenia 2,5″ i 3,5″ dysków twardych poprzez ich wygięcie i deformację. Urządzenie niszczy jednorazowo 1-2 dyski 3,5″ lub nawet do 6 dysków 2,5″. Niszczarka jest przede wszystkim bardzo prosta w obsłudze. Należy włożyć dyski do komory a po naciśnięciu przycisku pozostałe czynności urządzenie wykonuje automatycznie. Cały cykl niszczenia nie trwa dłużej niż około 20 sekund. Niszczarka PD-4 niszczy przede wszystkim poprzez nacisk trzpienia ale także wygina nośniki oraz czasami je łamie. W efekcie końcowym talerze dysku są powyginane i oddzielony od piasty, obudowa dysku twardego jest popękana, płyta PC jest uszkodzona a głowice odczytu / zapisu są zniekształcone.
W taki sposób możemy skutecznie deformować także dyski SSD.

Urządzenie PD-4 może być także wykorzystywane jako samodzielna jednostka lub w połączeniu z demagnetyzerem.

Rodzaje niszczonych nośników: dyski twarde 2,5″ i 3,5” oraz dysków SSD
Czas niszczenia: ok. 20 s/cykl
Klasa tajności DIN 66 399: H-3 (zdeformowany)
Zasilanie: 230 V
Waga urządzenia: 33 kg
Wymiary szer. x gł. x wys. (cm): 18,2 x 43 x 36
Gwarancja: 1 rok

Walizka do bezpiecznego transportu jest również dostępna jako dodatkowa opcja.