Niszczenie dysków twardych, dysków SSD i taśm w niszczarce HSM HDS 230

Niszczarka HSM HDS230 – profesjonalne mechaniczne niszczenie dysków, taśm oraz innych nośników danych.

Niszczarki twardych dysków HSM StoreEx (wcześniej Powderline) HDS 230 niszczą mechanicznie cyfrowe i magnetyczne nośniki danych. Mechaniczne rozdrobnienie do postaci małych ścinek nawet do stopnia H-5 powoduje, że odzyskanie danych jest wreszcie niemożliwe. W niszczarkach zniszczymy dyski twarde, dyski SSD, kasety magnetyczne (DAT, SDLT, VXA, 3592, LTO), optyczne media (CD/DVD, MO, Blu-ray). Nie tylko możemy mielić karty plastikowe, dyski USB, telefony, tablety ale także dyski SSD. Niszczarki HSM dostępne są w dwu wersjach. Pierwsza wersja to urządzenie wyposażone w pojedynczy system noży tnących. Druga natomiast to niszczarka z podwójnym systemem tnącym. To co bardzo istotne to, że urządzenia są bardzo wydajne oraz bezproblemowe w obsłudze. Niszczenie dysków, taśm czy innych nośników przebiega szybko i sprawnie.

Niszczarka HDS 230 w wersji z pojedynczym systemem noży niszczy w zależności od materiału w stopniach tajności wg. normy DIN 66399: O-1 / T-2 / E-2 / H-4*.
*Stopień bezpieczeństwa H-5 wymaga wielokrotnego pocięcia i zdeformowania a powierzchnia ścinka maks. 2000mm2.

HDS 230 w wersji z podwójnym systemem noży niszczy jeszcze skuteczniej. W zależności od materiału w stopniach tajności wg. normy DIN 66399 takich jak: O-2 / T-3 / E-2 / H-5*.
*Stopień bezpieczeństwa H-5 wymaga wielokrotnego pocięcia i zdeformowania a powierzchnia ścinka maks. 320mm2.

Norma DIN 66399 nie tylko zastępuje normę DIN 32757. DIN 66399 także wskazuje i określa wymagania stawiane maszynom oraz procesom niszczenia informacji zapisanych na nośnikach. Wprowadza ona siedem poziomów bezpieczeństwa oraz wyróżnia sześć kategorii nośników danych.