Dyski magneto-optyczne MO 5.25″

Zapis danych na nośnikach magnetooptycznych (MO) był idealnym rozwiązaniem dla firm zobowiązanych do przestrzegania przepisów o archiwizacji. Jako że zapewniają one szybki dostęp do dużych ilości danych oraz są bardzo odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Dysk z danymi jest umieszczony w specjalnej zabezpieczającej kasecie co pozwala na wydłużenia okresu archiwizacji nawet do 100 lat. Najczęściej stosuje się je w: służbie zdrowia, sadownictwie, firmach poligraficznych. A także firmach zajmujących się zarządzaniem dokumentacją, urzędach i placówkach oświatowych.
Dyski magneto-optyczne jedno- i wielokrotnego zapisu posiadają parametry wykraczające poza standardy ISO, IEC i ANSI.

Dyski HP 9.1GB RW / WORM

C7983A – Dysk magneto-optyczny MO Disk 9.1GB 4096B/sektor 5.25″ RW HP umożliwia wielokrotny zapis danych. Dyski magneto-optyczne wielokrotnego zapisu posiadają parametry wykraczające poza standardy ISO, IEC i ANSI. Prowadzone przez HP testy kontroli jakości obejmują 40 000 cykli ładowania/wyjmowania dla każdego dysku. Nośniki te nie tylko minimalizują ryzyko wystąpienia defektu osłony dysku oraz ewentualnych błędów odczytu. Ale przede wszystkim zapewniają pełny dostęp do plików przez wiele lat.

C7984A – Dysk magneto-optyczny MO Disk 9.1GB 4096B/sektor 5.25″ WORM HP. Zaletą jest jednokrotny zapis danych bez możliwości ich późniejszego wykasowania czy nadpisania. W porównaniu z innymi zapis na takich dyskach jest idealnym rozwiązaniem dla firm zobowiązanych do przestrzegania przepisów o archiwizacji danych. Dyski magneto-optyczne jednokrotnego zapisu posiadają parametry wykraczające poza standardy ISO, IEC i ANSI. Prowadzone przez HP testy kontroli jakości obejmują 40 000 cykli ładowania / wyjmowania dla każdego dysku. Nośniki te minimalizują ryzyko wystąpienia defektu osłony dysku i wynikających z tego ewentualnych błędów odczytu.

Dyski 5.2 GB WORM / RW IBM

59H4791 – Dysk magneto-optyczny MO Disk 5.2 GB 2048 B/sektor 5.25″ WORM IBM umożliwia jednokrotny zapis danych bez możliwości ich późniejszego wykasowania czy nadpisania. Jednokrotny zapis na takich dyskach jest idealnym rozwiązaniem dla firm zobowiązanych do przestrzegania przepisów o archiwizacji danych. Konstrukcja dysków umożliwia zgodność z napędami i systemami IBM oraz innymi napędami zgodnymi z normami ISO/ Ansi oraz IEC. Nośniki te minimalizują ryzyko wystąpienia defektu osłony dysku i wynikających z tego ewentualnych błędów odczytu, zapewniając pełny i wieloletni dostęp do plików.

59H4786 – Dysk magneto-optyczny MO Disk 5.2 GB 2048 B/sektor 5.25″ RW IBM umożliwia wielokrotny zapis danych.