Niszczenie dysków SSD

Procedura mechanicznego niszczenia i utylizacji dysków SSD i innych pamięci Flash

Rozszerzamy nasze usługi niszczenia danych i nośników o mechaniczne niszczenie dysków ssd oraz pozostałych nośników z pamięcią Flash. Fizyczne mielenie i cięcie na ścinki, cząstki kart magnetycznych, pamięci USB, kart pamięci, dysków SSD, telefonów oraz smartfonów (bez baterii) wykonujemy profesjonalną niszczarką Intimus FlashEx. Niszczarka mechanicznie niszczy jak również rozdrabnia cyfrowe nośniki danych w szybki i ekonomiczny sposób. Co ważne producent niszczarki firma Intimus potwierdza certyfikatem, że niszczarka niszczy zgodnie z normami. Niszczenie spełnia procedury ochrony danych w trzeciem stopniu bezpieczeństwa normy DIN 66399 i ISO/IEC 21964 na poziomie E-3 / O-3 / T-4. Ścinki oraz cząstki po zniszczeniu nośników mają maksymalnie rozmiar 4 x 15 mm.

Niszczarka dysków SSD, pamięci Flash, telefonów

Niszczarka Intimus FlashEx

Intimus FlashEx niszczenie telefonów

Niszczenie telefonów

 

Niszczenie pendrive

Niszczenie dyski SSD, pendrive, nośniki flash

Ścinki, zmielone dyski SSD

Ścinki, zmielone dyski SSD

Warunki w jakich możemy wykonać usługę niszczenia.

Konstrukcja i waga niszczarki umożliwia postawienie jej w dowolnym pomieszczeniu u Klienta. Najlepiej usytuowanym w budynku na parterze ze względu na transportowanie niszczarki na wózku paletowym. Kluczowe jest, że niszczarka zasilana jest prądem zmienny 230V. Wydajność niszczenia to około 100 sztuk dysków SSD / telefonów na godzinę pracy.

Wszystkie prace obejmujące wykonanie tej usługi możemy wykonywać w siedzibie Zamawiającego. Jeśli Zleceniodawca zdecyduje się na przywiezienie nośników to niszczymy w siedzibie firmy z możliwością bezpośredniego nadzoru ze strony Klienta. Następnie zmielone cząstki nośników pakujemy do specjalnie przygotowanych do przewozu pojemników. W kolejnym kroku transportowane są do profesjonalnej firmy zajmującej się utylizacją odpadów z magnetycznych i optycznych nośników informacji.

Niszczenie dysków SSD czy innych nośników zgodnie z przedstawioną procedurą gwarantuje całkowite, nieodwracalne wykasowanie danych a następnie zniszczenie i utylizację nośników przy zachowaniu pełnej poufności procesu. Po zakończonym procesie niszczenia Klient otrzymuje dokumentację potwierdzającą wykonanie niszczenia.
Zapraszamy do przesyłania zapytań wtedy przygotujemy indywidualne wyceny.