Uniwersalna taśma LTO czyszcząca do napędów ULTRIUM LTO 1-8

W normalnych warunkach użytkowania system wymaga, by co jakiś czas użyć taśmy LTO czyszczącej. Celem jest wykonanie czyszczenia napędu. W tym zakresie nie ma żadnej zalecanej częstotliwości. Jednakże, może się zdarzyć, że system będzie wymagał szybkiego zastosowania taśmy czyszczącej LTO. Na przykład, system może stwierdzić nagły spadek prędkości transferu danych. Wówczas najczęściej wiąże to z zabrudzeniem głowicy napędu przez małe drobinki. Jeśli napęd jest w stanie prawidłowo zidentyfikować problem, wówczas automatycznie będzie użyta taśma czyszcząca. Sygnalizowane jest to na przykład przez żółty ekran, który zapala się w napędach HP lub literę C w napędach IBM.

Zgodnie z ustawieniami napęd mierzy wartości i sygnały przekazywane z głowicy. Jeśli wartości te ulegają znacznej zmianie, automatycznie stosowany jest proces czyszczenia wykorzystujący taśmy czyszczące LTO. Aktualnie oferowane taśmy współpracują z napędami wszystkich producentów oraz każdej generacji Ultrium od LTO 1 do LTO 8.

Jeśli kaseta czyszcząca natychmiast po załadowaniu jest wysuwana z napędu może to wynikać z faktu, że kaseta wyczerpała dopuszczalną liczbę cykli czyszczenia lub liczbę przebiegów. Uniwersalna taśma czyszcząca LTO Ultrium Fujifilm umożliwia wykonanie do 50 cykli czyszczenia. Określenie „do” oznacza tutaj, że nie we wszystkich napędach będzie można wykorzystać tę maksymalną liczbę cykli. Na przykład, niektóre napędy starszej generacji bądź niektóre rodzaje napędów nie będą mogły zrealizować maksymalnej liczby 50 cykli czyszczenia.

Wskazówka dla tych, którzy korzystają z ,,wolnostojących, niezależnych” napędów lub modułów automatycznego ładowania (Autoloaders): na pudełku kasety znajduje się etykieta, którą można przykleić do kasety, aby oznaczać ukończenie każdego pełnego cyklu czyszczenia. Jest to informacja o liczbie dostępnych jeszcze przebiegów czyszczenia w używanej kasecie.

Taśma czyszcząca LTO do napędów Ultrium LTO1-8

Kasety czyszczące uniwersalne LTO Universal Cleaning Cartridge oferują do 50 czyszczeń. Są one kompatybilne ze wszystkimi napędami Ultrium od generacji LTO1 do najnowszej LTO8. Każda kaseta zawiera procesor Chip, który śledzić wykorzystanie taśmy i raportuje liczbę czyszczeń już wykonanych. Napęd LTO automatycznie pobiera taśmę do czyszczenia. Napęd natychmiast wysunie kasetę, gdy zostanie osiągnięta pełna liczba czyszczeń i zakomunikuje o tym.
Czyszczenie może być wymagane przez głównie dwa procesy: cykliczny proces czyszczenia (głowica po prostu musi być oczyszczona, lub poprzez diagnozę napędu ze wskazaniem na czyszczenie). W niektórych napędach wydajność kasety czyszczącej może być mniejsza niż 50 cykli.
Najczęściej oferujemy FujiFilm taśma czyszcząca LTO UCC (Universal Cleaning Cartridge). Proponujemy takie taśmy w wyjątkowo korzystnej cenie.

W większości taśmy czyszczące dostarczamy z etykietami z kodem kreskowym według wzoru: CLN001 lub CLNI01 lub CLNU01.

NazwaNr katalogowyDługość taśmy
Fujifilm Ultrium LTO1-7 czyszcząca + etykieta42965319m
IBM Ultrium LTO Universal Cleaning Cartridge 1/2/3/4/5/6/7 (50 uses max.)35L2086319m
IBM Ultrium LTO Universal Cleaning Cartridge 1/2/3/4/5/6/7 with Barcode Label35L2087319m
Quantum LTO Ultrium czyszcząca / LabeledMR-LUCQN-01 / MR-LUCQN-BC319m
HP Ultrium czyszczącaC7978A319m
Oracle StorageTek Ultrium czyszcząca / Labeled Tri-OpticMEDLTOUCLN / MEDLTOUCLNA319m
Sony LTO Ultrium czyszcząca / LabeledLTXCLN / LTXCLN-LABEL319m