Uniwersalna taśma czyszcząca LTO do napędów ULTRIUM LTO 1-9

W normalnych warunkach użytkowania system wymaga, aby co jakiś czas wykonać czyszczenie napędu. Do tego właśnie służy taśma czyszcząca LTO Ultrium. W tym zakresie nie ma żadnej zalecanej częstotliwości. Jednakże, może się zdarzyć, że system zakomunikuje o konieczności szybkiego czyszczenia. Może się to objawić na przykład nagłym spadkiem prędkości transferu danych. Wówczas najczęściej wiąże to z zabrudzeniem głowicy napędu przez małe drobinki. Jeśli napęd jest w stanie prawidłowo zidentyfikować problem, wówczas automatycznie będzie użyta taśma czyszcząca. Napędy sygnalizują to na różne sposoby, w zależności od producenta napędu IBM czy HP.

Zgodnie z ustawieniami napęd mierzy wartości i sygnały przekazywane z głowicy. Jeśli wartości te ulegają znacznej zmianie, automatycznie stosowany jest proces czyszczenia za pomocą taśmy czyszczącej LTO. Aktualnie oferowane taśmy współpracują z napędami wszystkich producentów oraz każdej generacji Ultrium od LTO-1 do LTO-8 i LTO-9.

Jeśli taśma czyszcząca natychmiast po załadowaniu wysuwa się z napędu może to oznaczać, że kaseta wyczerpała dopuszczalną liczbę cykli czyszczenia lub liczbę przebiegów. Uniwersalna taśma czyszcząca LTO Ultrium Fujifilm wykonuje do 50 cykli czyszczenia. Określenie „do” oznacza tutaj, że nie we wszystkich napędach będzie można wykorzystać tę maksymalną liczbę cykli. Na przykład, w niektórych napędach starszej generacji nie będzie możnay zrealizować maksymalnej liczby 50 cykli czyszczenia.

Wskazówka dla tych, którzy korzystają z ,,wolnostojących, niezależnych” napędów lub modułów automatycznego ładowania (Autoloaders): na pudełku kasety znajduje się etykieta, którą przyklejamy do kasety, aby oznaczać ukończenie każdego pełnego cyklu czyszczenia. Jest to informacja o liczbie dostępnych jeszcze przebiegów czyszczenia w używanej kasecie.

Taśma czyszcząca LTO Ultrium Fujifilm
Taśma czyszcząca LTO IBM
Taśma czyszcząca LTO Quantum

Taśmy czyszczące LTO do wszystkich napędów Ultrium

Kasety czyszczące uniwersalne LTO Universal Cleaning Cartridge oferują do 50 czyszczeń. Są one kompatybilne ze wszystkimi napędami Ultrium od generacji LTO1 do najnowszych LTO8 i LTO9. Każda kaseta zawiera także procesor Chip, który śledzić wykorzystanie taśmy i raportuje liczbę czyszczeń już wykonanych. Napęd LTO automatycznie pobiera taśmę do czyszczenia. Urządzenie natychmiast wysunie kasetę, gdy zostanie osiągnięta pełna liczba czyszczeń jak również zakomunikuje o tym.
Główne dwa procesy czyszczenia to cykliczny proces czyszczenia (głowica po prostu musi być oczyszczona) lub diagnoza napędu ze wskazaniem na czyszczenie. W niektórych napędach wydajność kasety czyszczącej może być mniejsza niż 50 cykli.
Najczęściej oferujemy FujiFilm taśma czyszcząca LTO UCC (Universal Cleaning Cartridge). Proponujemy takie taśmy w wyjątkowo korzystnej cenie.

Najczęściej taśmy czyszczące LTO dostarczamy z etykietami z kodem kreskowym według wzoru: CLN001 lub CLNI01 lub CLNU01.

NazwaNr katalogowyDługość taśmy
Fujifilm Ultrium LTO1-9 czyszcząca + etykieta42965319m
IBM Ultrium LTO Universal Cleaning Cartridge 1/2/3/4/5/6/7/8/9 (50 uses max.)35L2086319m
IBM Ultrium LTO Universal Cleaning Cartridge 1/2/3/4/5/6/7/8/9 with Barcode Label35L2087319m
Quantum LTO Ultrium czyszcząca / LabeledMR-LUCQN-01 / MR-LUCQN-BC319m
HP Ultrium czyszczącaC7978A319m
Oracle StorageTek Ultrium czyszcząca / Labeled Tri-OpticMEDLTOUCLN / MEDLTOUCLNA319m
Sony LTO Ultrium czyszcząca / LabeledLTXCLN / LTXCLN-LABEL319m