01PL041 IBM LTO Ultrium 8 – koniec problemów z dostępnością taśm LTO-8.

Chcemy poinformować, że ostatnie problemy z zakupem taśmy IBM LTO-8 12/30 TB oraz innych brandów dobiegają końca. Następuje wznowienie produkcji taśm Ultrium IBM LTO-8 P/N 01PL041 . Aktualnie posiadamy już w sprzedaży taśmy IBM LTO-8. Wkrótce będziemy także dostarczać LTO8 HP, LTO-8 Quantum oraz LTO 8 Fujifilm.
Obecna generacja najbardziej popularnych taśm LTO-7, obsługuje pojemność 6/15 TB  i transfer do 300/750 MB. W międzyczasie klienci zyskali także możliwość korzystania w nowych napędach LTO-8 z taśm LTO-7 M8. Na takich taśmach możemy zapisać 50% więcej danych czyli 9 TB. Nie rozwiązywało to jednak problemu braku taśm LTO-8. Przyrost danych następuje w astronomicznym tempie w różnych branżach, co powoduje coraz więcej wyzwań biznesowych. Klienci także w mediach i rozrywce czy cyfrowym nadzorze wideo potrzebują nośnika o większej pojemności do przechowywania danych.

Taśmy IBM LTO-8 z labelami

Taśma Ultrium LTO-8 z etykietami

Zalety taśm LTO-8 o pojemności 12/30 TB

Specyfikacja LTO generacji 8 została zaprojektowana w celu podwojenia pojemności kasety z taśmą w porównaniu do LTO 7. Klienci mogą teraz przechowywać do 30 TB danych po skompresowaniu. Format LTO8 Ultrium obejmuje funkcje wprowadzone we wcześniejszych generacjach. Niezwykle ważne jest wielowarstwowe wsparcie bezpieczeństwa, w tym szyfrowanie sprzętowe, funkcja partycjonowania oraz funkcjonalność WORM. Produkcja taśm LTO-8 jest możliwa dzięki nowej technologii BaFe wprowadzonej na rynek przez firmę FUJIFILM. Właśnie ta technologia BaFe jak i kolejne będą umożliwiały produkcję taśm o pojemnościach nawet do 220TB. Aby poradzić sobie ze zmianami technologii a zarazem utrzymać przystępność cenową w czasach ekstremalnego wzrostu danych,  IBM LTO-8 będzie kompatybilna wstecznie tylko z LTO generacji 7.