Taśmy LTO 8 – FUJIFILM i SONY licencjonowanymi producentami

 ​FujiFilm Corporation i Sony Corporation są licencjonowanymi producentami taśm technologii Generacji 8. Obie firmy zaczynają produkować taśmy LTO-8, których od długiego czasu brakowało na rynku.

Nośniki taśmowe Fujifilm oraz Sony będą oficjalnie certyfikowane przez konsorcjum TPC. W końcu dostępność taśmy LTO-8 zapowiedziana jest w 4Q 2019. Dzięki kompresji do 30 TB  i prędkości przesyłu danych do 750 MB / s  LTO-8 robi kolejny w rozwoju taśmowych technologii zapisu danych.
Rynek wreszcie doczekał się rozwiązania wcześniejszych problemów. Będzie dwóch licencjonowanych producentów rozwiązań taśmowych. Umożliwi to dalszy rozwój oraz dostarczanie nowych produktów na rynek. Istotne jest także to, że partnerzy i użytkownicy końcowi ponownie będą mogli korzystać w pełni z napędów LTO-8. W ramach programu LTO oczekiwany jest dalszy rozwój możliwości technologii taśmowych w kolejnych generacjach. Fujifilm podaje, że w technologii Barium Ferrite (BaFe) można już produkować taśmy o pojemności ponad 200 TB.

Technologia Ultrium taśm LTO-8, LTO-9, LTO-10, LTO-11, LTO-12

Ścieżka rozwoju taśmy LTO od generacji LTO-5, LTO6, LTO-7, LTO-8 aż do LTO-12

Codziennie organizacje gromadzą ogromne ilości danych. Są to zarówno dane ustrukturyzowane jak i nieustrukturyzowane. Aby uzyskać cenne informacje należy je przechowywać i analizować. Dysponując ważnymi danymi, kluczowym jest przede wszystkim zapewnienie ich bezpieczeństwa. Taśmy magnetyczne ciągle są najlepszym rozwiązaniem w tej dziedzinie.  Taśmy LTO-8  oraz wcześniejsze generacje oferują ochronę offline. To, że taśmy przechowujemy w archiwum zapobiega bezpośredniemu dostępowi hakerów i złośliwego oprogramowania do systemów. Eksperci zajmujący się pamięcią masową utrzymują, że technologia taśm pozostaje najbardziej niezawodnym i najtańszym sposobem przechowywania danych. A także zapewnia najlepszą ochronę przed cyberatakami.

Również wcześniejsze taśmy Fujifilm LTO-5, LTO-6 i LTO-7 ciągle są cenionymi nośnikami do długoterminowego przechowywania danych. Zapis i archiwizacja na taśmach nadal jest jednym z najlepszych sposobów na archwizację i ochronę coraz większych ilości danych. Zaangażowanie dwu producentów Fujifilm i Sony wpłynie także na dopasowanie ceny taśm LTO do warunków rynkowych.
Fujifilm zapowiada pierwsze dostawy taśmy LTO8 już we wrześniu. Zapraszamy do zgłaszania zapotrzebowania na taśmy Fujifilm LTO-8. Aktualnie posiadamy już pewne ilości taśm LTO-8 IBM, Quantum oraz HP.