FUJIFILM produkuje taśmy 3592 dla najnowszego systemu IBM TS1150 klasy (Enterprise). Do wyprodukowania tego cartridge 3592 typu D o pojemności 10 TB przed kompresją i transferze danych 360 MB/Sek zastosowano najnowszą technologię FUJIFILM opartą na cząsteczkach Ferrytu Baru (BaFe) i technologii Nanocubic.

Informacja ta potwierdza ścisłą współpracę nad rozwojem najnowszych technologii pomiędzy firmami IBM i FUJIFILM. FUJIFILM intensywnie pracuje nad rozwojem taśmy o wysokiej gęstości zapisu opartej na Ferrycie Baru (BaFe). Razem z inżynierami IBM sprawdza możliwości taśmy i  zawansowanych napędów  taśmowych.  W 2006 zaprezentowano gęstość zapisu wynoszącą  6,67 GB na cal kwadratowy, w 2010  –  29,5 GB i ostatnio w maju 2014  –  85,9 GB  na cal kwadratowy,  co pozwala  zapisać aż 154 TB nieskompresowanych danych na jednej taśmie.

Poprzez rozwój technologii cyfrowych ilość dziennie generowanych danych nieustannie wzrasta. Zaawansowane taśmy magnetyczne mają wiele zalet m.in. dot. pojemności, mobilności, niezawodności, długowieczności, trwałości oraz niższa cena. Dodatkowo co jest bardzo istotne – archiwizacja na taśmie pozwala obniżyć zużycie energii. Taśma, która stosowana jest jako solidny i niezawodny  nośnik w przypadku archiwizacji i odzyskiwania danych po ich utracie, daje ogromne możliwości zabezpieczenia danych i dostępu do nich w przyszłości.

Kaseta IBM 3592D 10TB zaopatrzona jest w taśmę wyprodukowaną z zastosowaniem Ferrytu Baru (BaFe) o znakomitych właściwościach magnetycznych.

Bardzo cienka warstwa bazowa oraz specjalnie zaprojektowany hamulec  do poszukiwania danych przy dużych prędkościach sprawiają, że otrzymany został nośnik  o wysokiej pojemności, niezawodności i bardzo szybkim dostępie do danych.

Taśmy 3592 D umożliwią zapis danych o bardzo wysokiej gęstości. Zapewnia szybszy dostęp do danych przy większej długości taśmy w kasecie. Pojemność 10TB daje najlepsze i najbardziej rentowne rozwiązanie do zabezpieczenia danych w systemach BIG Data oraz dla dostawców archiwizacji w chmurze.

Fujifilm w najnowszej technologii opartej na BaFe Ferrycie Baru uzyskała większą wydajność, poprzez zastosowanie mikro cząsteczek. A niższy poziom szumu przy wyższym sygnale sprawia, że taśma daje znakomitą wydajność w porównaniu do wcześniej stosowanych  do produkcji taśmy cząstek metalu. FUJIFILM zastosowało specjalne testy starzenia się produktów opartych na zmiennych warunkach środowiskowych. Wyniki przeprowadzonych testów dowiodły, iż bezpieczna archiwizacja na taśmie opartej o BaFe (Ferrycie baru) może przekroczyć 30 lat.  Taśmy IBM 3592 zachowują swoje niezmienione właściwości magnetyczne w długoterminowej archiwizacji.