QUANTUM wprowadza format taśm LTO-8
QUANTUM wprowadza Ultrium LTO-8, cena zapisu danych na taśmach spadnie.
Quantum Corp. ogłosił, że technologia Ultrium LTO-8 będzie dostępna także w bibliotekach Scalar i systemach archiwalnych StorNext AEL. Najnowsza generacja taśm LTO8 Quantum potwierdza pozycję lidera w dostarczaniu taniej i wydajnej pamięci masowej. Podobnie jak wcześniej taśmy LTO8 oferują 2-krotne zwiększenie pojemności. W tej generacji jest to do 12TB przed kompresją i nawet 30TB po kompresji. Szczególnie istotny transfer danych wzrasta do 360MB/s czyli 20-procentowa poprawa w stosunku do LTO7.
Scalar oraz StorNext AEL są wydajnymi rozwiązaniami automatyzacji taśm z maksymalnie 10PB pojemności bez kompresji w pojedynczej 19-calowej szafie rack. Zastosowanie nowych napędów LTO 8 Quantum umożliwi użytkownikom sprostanie długoterminowym wyzwaniom związanym z przechowywaniem ogromnych ilości informacji. Co najważniejsze taśmy będą nadal odgrywać ważną rolę w ochronie danych. Za korzystaniem z taśm przemawiają jej małe wymiary przy ciągle rosnącej pojemności. Istotnym jest możliwość łatwego przenoszenia nośników miedzy obiektami. Gwarancja przechowywania dużej pojemności z gwarancją nawet do 30 lat. Jest to kluczowa technologia dla firm wdrażających wielopoziomowe architektury pamięci.
Quantum wykorzystał udoskonalenia certyfikowanej technologii LTO8, aby dostarczać najnowsze rozwiązanie do taśmowego zapisu danych. Zapewnia to ochronę danych w obszarach takich jak media i rozrywka, monitoring wideo, badania medyczne, uniwersyteckie oraz autonomiczna jazda czy internet rzeczy. Technologia LTO to przed wszystkim optymalne rozwiązanie dla firm korzystających z taśm magnetycznych. Coraz więcej firm używa taśmy jako kopii offline w celu ochrony danych przed atakami hakerów. Podobnie jak w poprzednich generacjach LTO6 i LTO7 w taśmach LTO8 została zastosowana technologia LTFS – Linear Tape File System. Zapis oparty na napędach LTO8 w znaczący sposób obniży cenę przechowywania informacji na taśmach. Oszczędności polegają miedzy innymi na zmniejszeniu powierzchni centrum danych, obniżeniu kosztów energii i chłodzenia. W końcu wpływają także na usprawnienie i skrócenie czasu pracy administratorów.